TUDOR Pelagos FXD 42mm Black Dial Titanium Men's Automatic Watch M25717N-0001
$898.00 Original price was: $898.00.$309.00Current price is: $309.00.
Rolex Datejust m278274-0011/0012 Silver Dial 31mm Fluted Bezel Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust 41 Mother of Pearl Diamond Stainless Steel Fluted Oyster – 126334
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 41 Mother of Pearl Diamond Stainless Steel Fluted Oyster – 126334” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Longines Women’s L6.136.0.71.2 Equestrian Brown Leather Watch
Rolex Datejust 41mm Blue Fluted Motif Index Dial Jubilee Bracelet Watch – 126334
Longines Women’s L23215897 Record Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch
Rolex Cosmograph Daytona m126505-0003 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Rolex Datejust 36mm 126200 Green Dial Watch
Longines Men’s L4.709.2.11.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
Longines Men’s L2.909.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch
Longines Men’s L3.316.4.87.6 Conquest Stainless Steel Watch
RELATED PRODUCTS
Rolex Datejust 126203 Mother-of-Pearl Diamond Dial 36mm Domed Bezel
Rolex Datejust 36mm 126203 White Dial Domed Bezel Jubilee Bracelet
Rolex Datejust 36mm 126231 Slate Dial Oyster Bracelet Watch
Rolex Datejust 36mm 126234 Blue Fluted Motif Dial Jubilee Bracelet
Rolex Cosmograph Daytona 116520 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Rolex Cosmograph Daytona 126595TBR 40mm
$249.00 – $539.00Price range: $249.00 through $539.00
Rolex Cosmograph Daytona m126506-0001 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Rolex Cosmograph Daytona m126508-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00

Reviews
There are no reviews yet.