Rolex Datejust m278341-0023/0024 Rosé Dial 31mm Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
RM52-01 Black Ceramic Dial
$489.74
Longines Women’s L42592117 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,050.00 Original price was: $1,050.00.$236.95Current price is: $236.95.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. white dial with Gold-Tone hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 25mmx 25mmx 8mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42592117
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42592117 |
| Series | Lyre |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 25 mm x 25mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42592117 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.